Programy Unijne w naszej szkole

- "W świecie teatru i tańca", były to zajęcia dla dzieci i młodzieży w młodszym wieku szkolnym. Nadrzędnym celem programu było spopularyzowanie wśród dzieci różnorodnych form teatralnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów. Opiekunami były panie Beata Kilan i Beata Raisel Kiełbowska.

- "Ze sztuką na Ty" - calem zajęć było przybliżenie młodzieży sztuki teatralnej. Uczniowie mieli możliwość tworzyć, wystawiać sztuki zarówno na terenie szkoły jak i w środowisku lokalnym, na konkursach i przeglądach. Opiekunowie: p. Marzena Urbaniak, p. Agnieszka Kutyła- Pycka, M. Pietras.

- "Spotkanie z filmem" - zajęcia stwarzały możliwość dostępu młodzieży wiejskiej do uczestnictwa w Kulturze. Przedsięwzięcie to obejmowało obcowanie ze sztuką filmową poprzez wyjazdy do kina, dyskusje, redagowanie recenzji i ich publikacje w gazetce "RADAREK". Opiekunowie programu p. małgorza Dośpiał, p. Damian Mróz, p. Mariola Stefanio.

- "Żyj zdrowo i wesoło"- były to zajęcia piłki siatkowej, które odbywały sie dwa razy w tygodniu. Głównym celem było uczenie się panowania nad swoimi emocjami w sytuacjach trudnych, stresujących. Opiekunowie: p. Irena Balińska, p. Wojciech Grobela, p. Maciej Szwed.

- " Gazeta RADAREK" - celem zajęc było zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z procesem tworzenia gazetki lokalnej. Zajęcia skierowne były przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej, która poprzez literackie spojrzenie chce podzielic się z koleżankami i kolegami swoimi pogładmi oraz obserwacją dzisiejszego świata. Opiekunowie: p. Małgorzata Dośpiał, p. Damian Mróz.

- "Nasze Ortograffiti" - był to cykl zajęc edukacyjno- terapeutycznych. Zajęcia stwarzyły warunki w których możliwe było objęcie opieką uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce. Opiekunem jest: p. Mariola Stefanio